Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

19-latek zatrzymany na gorącym uczynku włamania do piwnicy

Data publikacji 02.09.2020

Zatrzymany przez wałbrzyskich policjantów 19-latek, to już kolejna osoba, która w ostatnich dniach wpadła w ręce stróżów prawa z Wałbrzycha na gorącym uczynku włamania do piwnicy. Wałbrzyszanin postanowił okraść pomieszczenia jednego z budynków w centrum miasta, jednak właściwa reakcja świadka i skuteczne działania funkcjonariuszy zapobiegły temu. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 10.

W poniedziałek w godzinach nocnych wałbrzyscy funkcjonariusze z drugiego komisariatu otrzymali zgłoszenie od jednego z mieszkańców miasta o podejrzanej osobie, która najprawdopodobniej włamuje się do piwnicy.

Do zdarzenia doszło kilkadziesiąt metrów od wałbrzyskiej komendy, przy ul. Przebieg. Niezwłoczne działania podjęte przez policjantów pozwoliły na zatrzymanie sprawcy na gorącym uczynku przestępstwa. Okazało się, że mężczyzna wyłamał już skobel zabezpieczający drzwi wejściowe do pomieszczenia i przygotował sobie do wyniesienia wartościowe przedmioty, jednak dzięki właściwej reakcji świadka nie zdążył ich wynieść i uciec.

Mundurowi podczas wykonywanych czynności ustalili, że podejrzanym jest 19-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Mężczyźnie za czyn, którego się dopuścił, grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 10. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604-426-995

Opis filmu: Na filmie policjant wyprowadza z celi zatrzymanego mężczyznę, zakłada mu kajdanki i prowadzi do radiowozu.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 44.81 MB)

Powrót na górę strony