Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci prowadzili szkolenia dla żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej

Data publikacji 02.09.2020

Policjanci dolnośląskiej komendy wojewódzkiej i Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu przeprowadzili dwudniowe szkolenia dla żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Celem tego przedsięwzięcia jest współpraca jednostek WOT z jednostkami organizacyjnymi Policji w zakresie zapewnienia sprawnej i skutecznej realizacji zadań wynikających z ustaw kompetencyjnych. Szkolenie odbyło się w siedzibie Wojsk Obrony Terytorialnej we Wrocławiu przy ul. Hallera. Uczestniczyło w nich 360 żołnierzy.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu na wniosek dowództwa 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej przeprowadzili szkolenia dla żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Celem tego przedsięwzięcia było przygotowania żołnierzy 16. DBOT do podejmowania współpracy z policjantami jednostek i komórek organizacyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz realizacji zadań wykonywanych na podstawie Porozumienia Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej i Komendanta Głównego Policji z dnia 5 lutego 2020 roku w sprawie współpracy Wojsk Obrony Terytorialnej i Policji.

Uczestnicy szkolenia, żołnierze 16. DBOT zostali zapoznani z wybranymi ustawowymi uprawnieniami i zadaniami realizowanymi przez funkcjonariupodkom.szy Policji. Ćwiczenia odbyły się w siedzibie Wojsk Obrony Terytorialnej we Wrocławiu przy ul. Hallera. W ciągu dwóch dni przeszkolono 360 żołnierzy.

W związku ze stanem pandemii związanym z zagrożeniem COVID-19 zajęcia prowadzono z uwzględnieniem obowiązujących przepisów sanitarno-epidemiologicznych. Planowane są kolejne szkolenia dla żołnierzy.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: Sztab Policji KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony