Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Honorowi dawcy oddali krew dla potrzebujących

Data publikacji 04.09.2020

Honorowi dawcy z klubu przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oddali krew dla potrzebujących. 21 osób oddało łącznie blisko 10 litrów tego cennego leku. Kolejna w tym roku akcja została przeprowadzona w pomieszczeniach klubu przy pl. Muzealnym 16. Obsługę przy pobieraniu krwi zapewnił personel medyczny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu z ulicy Czerwonego Krzyża.

Honorowi dawcy z klubu przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oddali krew dla potrzebujących. 21 osób oddało łącznie blisko 10 litrów tego cennego leku. To już kolejna tego typu akcja, która została przeprowadzona w pomieszczeniach klubu przy pl. Muzealnym. Obsługę przy pobieraniu krwi zapewnił personel medyczny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu z ulicy Czerwonego Krzyża.

3 września 2020 roku w godzinach od 8.30 do 12.30 chętne osoby oddawały krew dla najbardziej potrzebujących. Do akcji zaproszeni zostali koledzy z Dolnośląskiej Sekcji IPA oraz Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej.

Funkcjonariusze oraz pracownicy Policji oddają krew nie tylko podczas akcji organizowanych przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy KWP we Wrocławiu, ale również podczas innych akcji, w tym również na hasło „Ratunek”. Cyklicznie zgłaszają się również w tym celu w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Dawcy, którzy oddali krew i spełnili wymogi regulaminowe mieli możliwość otrzymania IDENTYFIKACYJNEJ KARTY GRUPY KRWI – jedynego wiarygodnego dokumentu /oprócz legitymacji HDK/ potwierdzającego grupę krwi jej właściciela

nadkom. Kamil Rynkiewicz
Źródło: KWP we Wrocławiu

  • Na zdjęciu dwie kobiety i jeden mężczyzna leżący na fotelach i zdający krew w pomieszczeniu specjalnie do tego przystosowanym.
  • Na zdjęciu na pierwszym planie kobieta i mężczyzna leżący na fotelach i zdający krew
  • Na zdjęciu urządzenie z pojemnikiem, w którym znajduje się krew.
  • Na zdjęciu policjant siedzący na fotelu i zdający krew.
  • Na zdjęciu na pierwszym planie pielęgniarka pobierająca krew od policjanta, w tle dwoje pacjentów, którzy również zdają krew.
Powrót na górę strony