Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rodzeństwo zatrzymane za liczne przestępstwa

Data publikacji 04.09.2020

Policjanci z komendy w Kłodzku zatrzymali rodzeństwo, które w ubiegłym miesiącu dopuściło się kradzieży rozbójniczej, serii włamań i usiłowania kradzieży pieniędzy z kościelnej skarbonki. Siostra i brat trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli już zarzuty przestępstw, za co grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Policjanci Wydziału Kryminalnego kłodzkiej komendy zatrzymali rodzeństwo włamywaczy. Kobieta w wieku 19 lat i 20-letni mężczyzna w ubiegłym miesiącu włamali się do pięciu altanek na terenie Kłodzka, skąd ukradli narzędzia, sprzęt sportowy oraz różne wartościowe przedmioty. Włamywacze próbowali włamać się również do innych altanek.

W trakcie czynności procesowych z zatrzymanymi funkcjonariusze ustalili, że są oni również podejrzani o kradzież z włamaniem do automatów z grami na terenie Polanicy-Zdroju oraz przestępstwa kradzieży rozbójniczej na mieszkańcu tego miasta. Tam sprawcy rozbili szybę w automatach i ukradli pieniądze. Aby utrzymać się w posiadaniu uprzednio skradzionych pieniędzy, grozili użyciem przemocy wobec pokrzywdzonemu. Ponadto okazało się, że w sierpniu w Kłodzku, w jednym z kościołów, siostra z bratem usiłowali ukraść skarbonkę z datkami od wiernych. Ta próba kradzieży nie powiodła się, ponieważ zostali spłoszeni przez osobę, która weszła do świątyni.

Rodzeństwo włamywaczy usłyszało zarzuty przestępstw, w wyniku których powstały straty w wysokości kilku tysięcy złotych.

Teraz podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony