Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził bronią policjantom-został zatrzymany i trafił do aresztu

Data publikacji 04.09.2020

Interwencja związana ze zgłoszeniem dotyczącym włamań do altanek działkowych, przybrała niebezpieczny obrót. Policjanci na miejscu zastali dwóch mężczyzn, a jeden z nich wymierzył w stronę mundurowych rewolwer. Został błyskawicznie obezwładniony i na szczęście okazało się, że był to tylko pistolet hukowy. Mężczyźni zostali zatrzymani, usłyszeli już zarzuty i decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna zostali skierowani w rejon ogrodów działkowych w związku ze zgłoszeniem dotyczącym włamań do altan. Na miejscu musieli zmierzyć się z dwójką niebezpiecznych mężczyzn, gdzie jeden z nich wymierzył w policjantów pistolet typu rewolwer. Doświadczeni funkcjonariusze zareagowali natychmiast. Trzeba było działać zdecydowanie i po chwili już dwaj mężczyźni znajdowali się na ziemi w kajdankach na rękach.

Okazało się, że są to mieszkańcy Wrocławia w wieku 24 oraz 35 lat. Mogą być odpowiedzialni za szereg włamań do altanek działkowych. Kiedy dostali się do jednej z altan ogrodowych zastali tam właściciela ogródka. Wtedy jeden z włamywaczy wyciągnął broń i groził nią mężczyźnie. Ten sam rewolwer został skierowany później w stronę jednego z kryminalnych. Jak sprawdzili później policjanci, był to pistolet hukowy.

Zatrzymani trafili najpierw na Komisariat Policji Wrocław-Fabryczna, a później do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty w sprawie tego zdarzenia i na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego, sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Będą musieli odpowiedzieć teraz za usiłowanie rozboju, usiłowanie włamania, a mężczyzna kierujący broń w stronę policjantów za naruszenia nietykalności funkcjonariuszy oraz zmuszenie groźbą i przemocą do odstąpienia od czynności służbowych.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. szt. Dariusz Rajski
tel. 693-403-817

Powrót na górę strony