Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za zniszczenie biura ubezpieczeń. Suma strat to ponad 20 tys. zł

Data publikacji 05.09.2020

Kilka monitorów, sprzęt biurowy, a nawet grzejnik, to nie wszystko co w jednym z biur ubezpieczeń na wrocławskim Szczepinie zniszczył jeden z mieszkańców dolnośląskiej stolicy. Mężczyzna został zatrzymany przez policyjnych wywiadowców, którzy błyskawicznie zjawili się na miejscu. 27-latek odpowie nie tylko za zniszczenie mienia, ale również za groźby skierowane do właścicielek firmy. Grozi mu za to kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu otrzymali polecenie od dyżurnego, żeby pojechać na teren dzielnicy Szczepin, gdzie przy jednej z głównych ulic ktoś miał niszczyć biuro ubezpieczeń. Funkcjonariusze włączyli sygnały uprzywilejowania i błyskawicznie zjawili się na miejscu.

Obok wejścia stał człowiek, który trzymając w dłoni kostkę brukową, wybijał szyby w witrynie obiektu. Funkcjonariusze obezwładnili mężczyznę, który stawiał opór i zachowywał się irracjonalnie. Kiedy policjanci weszli do środka, okazało się, że wyposażenie biura zostało praktycznie całkowicie zniszczone. Na podłodze znajdował się sprzęt elektroniczny i monitory komputerów. Urwany był nawet grzejnik, a kserokopiarka była na zewnątrz przed drzwiami.

Na miejsce przyjechały również właścicielki obiektu. Zatrzymany przez policjantów 27-latek zaczął wobec nich zachowywać się agresywnie, a także kierował do kobiet groźby, wzbudzając u nich obawę o życie i zdrowie. Poszkodowane osoby wstępnie oszacowały sumę strat na ponad 20 tysięcy złotych. Zniszczone zostało praktycznie całe wyposażenie biura, w tym sprzęt umożliwiający jego normalne funkcjonowanie.

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do komisariatu przy ulicy Trzemeskiej, a następnie do policyjnego aresztu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niszczenie mienia i groźby karalne są to czyny zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. O dalszym losie 27-latka będzie decydować sąd.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. szt. Krzysztof Marcjan
tel. 693-403-817

Powrót na górę strony