Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca wręczył policjantom łapówkę - mężczyzna usłyszał zarzuty

Data publikacji 06.09.2020

Policjanci ruchu drogowego ze Złotoryi zatrzymali 20-letniego kierowcę, który za odstąpienie od wykonywania czynności służbowych wręczył im łapówkę. Mężczyzna kierował autem w stanie nietrzeźwości. Chcąc zatrzymać prawo jazdy i uniknąć także odpowiedzialności karnej, dał pieniądze dwóm funkcjonariuszom. Podejrzany został zatrzymany, a za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Na terenie gminy Świerzawa, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Kierował nim 20-letni mieszkaniec województwa opolskiego. Po uchyleniu szyby z wnętrza pojazdu policjanci wyczuli zapach alkoholu, a samo zachowanie kierowcy wyraźnie wskazywało, że jest on pod wpływem tego środka lub innej, podobnie działającej substancji.

W związku z tym, funkcjonariusze postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Jak się okazało, badanie alkomatem z wynikiem ponad 2 promili potwierdziło przypuszczenia policjantów. Mężczyzna został poinformowany o popełnionym przestępstwie, zatrzymaniu prawa jazdy i pozostałych konsekwencjach prawnych. Wtedy też za odstąpienie od dalszych czynności służbowych wręczył funkcjonariuszom łapówkę. Ich reakcja była natychmiastowa. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu podejrzewany został przesłuchany. Za wręczenie policjantom korzyści majątkowej i kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. szt. Dominika Kwakszys
tel. 603-765-923

Powrót na górę strony