Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch przestępców drogowych w rękach wałbrzyskich policjantów

Data publikacji 06.09.2020

W ciągu ostatnich kilku dni wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy nie zastosowali się do zakazów sądowych i postanowili wsiąść "za kółko" swoich pojazdów. Przypominamy, że tego typu zachowanie jest przestępstwem. Mężczyznom w wieku 34 oraz 40 lat, grozi teraz kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Kilka dni temu policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej w Jabłowie na ul. Głównej, 40-letniego mężczyznę, który nie miał nigdy uprawnień do kierowania pojazdami, a przy tym jechał samochodem osobowym pomimo orzeczonego przez sąd do marca 2021 roku zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

W innej sytuacji, na ulicy 11-go listopada w Wałbrzychu, funkcjonariusze drogówki sprawdzili natomiast wymagane uprawnienia u 34-latka. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym również jechał pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, tym razem do grudnia 2023 roku. Dodatkowo był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu celem ustalenia miejsca pobytu.

W przypadku popełnienia tego typu przestępstw obaj mężczyźni mogą teraz trafić do więzienia na 5 lat.

Pamiętajmy, że osoby, które nie mają uprawnień, bądź z różnych powodów utraciły je wcześniej, mogą na drodze powodować poważne zagrożenie. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112 i poinformować o takiej sytuacji odpowiednie służby.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604-426-995

Powrót na górę strony