Bieżące informacje

Dwa odzyskane pojazdy i zarzuty dla sprawcy czterech przestępstw

Data publikacji 08.09.2020

Policjanci z powiatu bolesławieckiego odzyskali 2 samochody skradzione w ciągu czterech dni oraz zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże i groźby karalne. Podejrzanemu grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w ciągu kilku dni dwukrotnie zatrzymali tego samego mężczyznę. Najpierw policjanci z Kruszyna prowadząc czynności do kradzieży złotej biżuterii ustalili, że podejrzewany przez nich 42-latek z gminy Warta Bolesławiecka, jest też sprawcą kradzieży pojazdu osobowego. Złodziej dokonał kradzieży auta na terenie stacji paliw w powiecie legnickim. Policjanci zatrzymali 42-latka, kiedy ten wsiadał do skradzionego samochodu. Dwa dni później ten sam mężczyzna na terenie stacji paliw w gminie Bolesławiec dokonał kradzieży tym razem busa. Został zatrzymany przez patrol bolesławieckiej drogówki, kiedy jechał skradzionym pojazdem z podmienionymi tablicami rejestracyjnymi.

W obu przypadkach podejrzany wykorzystał moment, kiedy kierowcy po zatankowaniu aut zostawili kluczyki w pojazdach i poszli zapłacić za paliwo.

Mężczyzna od policjantów z powiatu bolesławieckiego łącznie usłyszał 3 zarzuty, w tym kradzież busa, kradzieży złotej biżuterii i kierowanie gróźb karalnych, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna odpowie za dokonanie kradzieży pojazdu na terenie powiatu legnickiego.

Policjanci apelują do kierowców, aby nie ułatwiali życia przestępcom i nawet na krótką chwilę nie zostawiali kluczyków w samochodzie, bo bardzo szybko mogą stracić swoje cenne mienie.

asp. szt.. Monika Kaleta

Źródło: KPP Bolesławiec
asp. szt.. A. Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

Powrót na górę strony
Polska Policja