Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili blisko tonę tytoniu bez akcyzy

Data publikacji 08.09.2020

Jaworscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę podejrzanych o posiadanie znacznej ilości tytoniu niewiadomego pochodzenia. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych funkcjonariusze znaleźli blisko tonę tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty i będą teraz odpowiadać przed sądem.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości gospodarczej, zatrzymali dwóch 40-letnich mężczyzn i ich 23-letnią wspólniczkę podejrzanych o posiadanie znacznej ilości tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu jaworskiego.

Policjanci kryminalni, w wyniku intensywnej pracy operacyjnej, uzyskali informację o nielegalnej działalności, która miała się odbywać w miejscowości położonej na terenie powiatu jaworskiego. Mundurowi postanowili niezwłocznie potwierdzić zdobytą informację. W tym celu pojawili się z samego rana przed wytypowaną posesją należącą do jednego z zatrzymanych później mężczyzn.

Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się słuszne. W trakcie prowadzonych czynności, w mieszkaniu oraz pomieszczeniach gospodarczych, ujawniono worki oraz siedem kartonowych pudeł wypełnionych po brzegi tytoniem niewiadomego pochodzenia. Po przeliczeniu i zważeniu zabezpieczonej krajanki tytoniowej okazało się, że kryminalni ujawnili łącznie niemal tonę tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Wstępnie oszacowane straty powstałe na szkodę Skarbu Państwa z tytułu uszczupleń podatkowych mogły wynieść nawet ponad milion złotych.

Cała trójka usłyszała już zarzuty. W świetle obowiązujących przepisów grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

mł..asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt.. Ewa Kluczyńska
tel. 603–039-942

  • Zabezpieczony przez policjantów tytoń znajdujący się w kartonach.
  • Miejsce gdzie przechowywyany był tytoń w kartonowych pudłach
  • tytoń przesypany do worków, gotowy do dystrybucji
  • Zabezpieczone worki z tytoniem
  • Otwarte pudło w którym znajduje się tytoń.

Opis filmu: Na filmie policjanci prowadzą zatrzymane osoby do komendy, a następnie pokazane jest miejsce przechowywania nielegalnego tytoniu.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.66 MB)

Powrót na górę strony