Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali włamywacza i pasera, który kupił skradziony sprzęt

Data publikacji 10.09.2020

Miliccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego oraz pasera, który kupił od włamywacza skradzioną przez niego kosiarkę do trawy. Funkcjonariusze odzyskali także utracone mienie, które zostanie zwrócone pokrzywdzonej. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie zatrzymani odpowiedzą za czyny, których się dopuścili.

W poniedziałek 7 września br. policjanci z Milicza zostali powiadomieni przez mieszkankę Dziadkowa w gminie Cieszków o kradzieży jej spalinowej kosiarki do traw, którą przechowywała w pomieszczeniu gospodarczym. Funkcjonariusze, którzy niezwłocznie przybyli na miejsce włamania, ustalili, że sprawca po uprzednim uszkodzeniu kłódki zabezpieczającej drzwi, wszedł do pomieszczenia, skąd zabrał sprzęt o wartości ponad 1500 złotych.

Zaraz po zgłoszeniu tego przestępstwa policjanci podjęli szereg czynności zmierzających do ustalenia i zatrzymania włamywacza oraz do odzyskania skradzionego mienia. Jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali 30-letniego mieszkańca gminy Cieszków podejrzanego o dokonanie włamania. Do czasu wyjaśnienia okoliczności sprawy zatrzymany mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Ponadto w toku dalszych czynności policjanci ustalili miejsce, gdzie znajduje się skradziona kosiarka. W związku z tym zatrzymany został 32-letni mężczyzna, który za zaniżoną kwotę kupił od włamywacza skradziony sprzęt – funkcjonariusze odzyskali kosiarkę, a jej nabywca usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa paserstwa.

Mężczyźni po przesłuchaniu w charakterze podejrzanych zostali zwolnieni. Włamywaczowi grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast sprawca paserstwa może zostać skazany na karę do 2 lat pozbawienia wolności. Odzyskana kosiarka do trawy zostanie niezwłocznie zwrócona pokrzywdzonej. Postępowanie jest w toku.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 – 135 – 830

Powrót na górę strony