Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy kradzieży rozbójniczej i usiłowania rozboju

Data publikacji 10.09.2020

W miniony poniedziałek funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 19-letniego mieszkańca miasta. Nastolatek odpowie przed sądem za kradzież rozbójniczą i usiłowanie rozboju, których dokonał w tym samym dniu w centrum Wałbrzycha. Decyzją sądu młody mężczyzna trafił już do aresztu.

19-latek w poniedziałek po godzinie 16:00 zaatakował na przystanku w Wałbrzychu 14-latka, który oczekiwał na autobus. Mężczyzna wyrwał małoletniemu markowe słuchawki o wartości 250 złotych, a kiedy pokrzywdzony chciał je odzyskać, uderzył go pięścią w tył głowy. Po chwili sprawca ponownie zaatakował pokrzywdzonego i grożąc mu pozbawieniem życia, próbował wyrwać z jego rąk telefon komórkowy o wartości 800 zł. Zamierzonego celu jednak nie osiągnął, z uwagi na postawę 14-latka. Agresor następnie uciekł z miejsca zdarzenia

Policjanci pionu dochodzeniowo-śledczego wałbrzyskiej komendy niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia o zaistniałym zajściu rozpoczęli działania w celu wykrycia, kto jest za nie odpowiedzialny. Wykonane czynności pozwoliły na ustalenie i zatrzymanie 19-latka już kilkadziesiąt minut po zdarzeniu. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się zarzucanych mu czynów.

Młody wałbrzyszanin stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres miesiąca.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604–426–995

Powrót na górę strony