Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali ule i zatrzymali podejrzanych o ich kradzież

Data publikacji 11.09.2020

Dwóch mężczyzn z powiatu lubańskiego odpowie za kradzież uli wraz z pszczołami z terenu jednej z pasiek. Podejrzanych ustalili i zatrzymali policjanci z wydziału kryminalnego lubańskiej komendy. 34 i 36-latek usłyszeli już zarzut kradzieży. Przyznali się do tego czynu. Śledczy ustalili także miejsce ukrycia uli, które zostały zabezpieczone a następnie przekazane właścicielowi.

Na początku sierpnia br. policjanci lubańskiej komendy otrzymali zgłoszenie kradzieży dwóch uli wraz z pszczołami z posesji na terenie Jałowca. Jak ustalono, osoby odpowiedzialne za ten czyn próbowały dokonać kradzieży trzech uli jednak jeden z nich został ujawniony na drodze dojazdowej do pasieki. W wyniku wnikliwej pracy operacyjnej i dobrego rozpoznania policjanci wytypowali dwóch mężczyzn, mogących mieć związek z tym zdarzeniem.

Zatrzymani przyznali się do kradzieży oraz wskazali miejsce ukrycia uli. Okazało się, że w międzyczasie zostały one przemalowane. Wartość skradzionego mienia pokrzywdzony oszacował na kwotę około 5 tysięcy złotych.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Podejrzanym mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom.Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Lubaniu
asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel..660-402-169

Powrót na górę strony