Bieżące informacje

Policjanci województwa dolnośląskiego podczas codziennej służby zatrzymują sprawców przestępstw narkotykowych

Data publikacji 12.09.2020

Policjanci ze Złotoryi i Wałbrzycha w krótkim odstępie czasu realizowali sprawy związanych z narkotykami. Zatrzymane zostały 4 osoby, które wbrew przepisom prawa posiadały przy sobie środki niedozwolone oraz kierowały pojazdami pod ich wpływem. Wszystkie znalezione narkotyki zostały zabezpieczone, a osoby związane ze spawami odpowiedzą przed sądem.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło w nocy, w centrum Złotoryi. Policjanci skontrolowali samochód osobowy, którym podróżowało kilka młodych osób. Wylegitymowali ich, a następnie sprawdzili czy nie posiadają nielegalnych substancji. W trakcie czynności, przy 16-latku ujawnili i zabezpieczyli dwa rodzaje narkotyków: marihuanę i metamfetaminę. W związku z popełnionym czynem karalnym, chłopak został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji. Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili mu zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, po czym został przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka. O jego dalszym losie będzie decydował sąd rodzinny i nieletnich.

Również w Złotoryi w nocy na jednej z ulic został zatrzymany mężczyzna. Podczas podjętego przez policjantów legitymowania zachowywał się bardzo nerwowo, co też wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Później wyjaśniło się skąd taka jego reakcja. W trakcie sprawdzenia posiadanego bagażu okazało się, że 40-latek w plecaku przenosił dwa rodzaje narkotyków. Badanie narkotestem przeprowadzone przez policjantów wskazało, że była to metamfetamina i marihuana. Kolejną czynnością jaką wykonali policjanci było sprawdzenie mężczyzny w systemach, które wskazało, że jest on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwa, również narkotykowe. Mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do jednostki policji, gdzie wykonane zostały dalsze czynności.

Wczoraj w nocy w Wałbrzychu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej jadącego samochodem osobowym 20-letniego mieszkańca Głuszycy, gdyż mieli informacje, że może on poruszać się pojazdem pod wpływem narkotyków i mieć je przy sobie. Podczas legitymowania funkcjonariusze zauważyli, że mężczyzna dziwnie się zachowuje. Okazało się, że młody człowiek miał ukryte w bagażniku narkotyki w postaci marihuany, z których można było wykonać ponad 200 porcji handlowych tych środków odurzających. 20-latek przyznał się również do kierowania samochodem pod wpływem narkotyków, jednak dla potwierdzenia tego faktu policjanci zlecili badanie krwi kierującego.

Kilka godzin później inni już policjanci z Wałbrzycha przeprowadzili podobną kontrolę drogową. Podczas czynności ustalili, że 37-letnia kierująca znajduje się pod wpływem kokainy. Ponadto w miejscu zamieszkania kobiety wałbrzyscy kryminalni znaleźli metamfetaminę oraz marihuanę.

Wymienieni wyżej podejrzani odpowiedzą teraz przed sądem za posiadanie narkotyków. Nastolatek stanie przed sądem rodzinnym i nieletnich, natomiast dorośli sprawcy tych przestępstw przed sądem karnym. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu, KPP w Złotoryi

Powrót na górę strony
Polska Policja