Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sycowscy policjanci zlikwidowali kolejny punkt z nielegalnymi automatami do gier

Data publikacji 12.09.2020

Pięć automatów do gier hazardowych zabezpieczyli sycowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej. W lokalu znajdowały się również osoby posiadające przy sobie nielegalne substancje. Za to przestępstwo usłyszeli już zarzuty.

Sycowscy policjanci w jednym z punków handlowych na terenie miasta ujawnili 5 automatów do gier. Dochodowe przedsięwzięcie realizowane było wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych. Zajęte przez stróżów prawa automaty do gier, przekazane zostały bezpośrednio funkcjonariuszom KAS celem przeprowadzenia postępowania karnego skarbowego.

Za posiadanie nielegalnych automatów do gier w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary pieniężne w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Taką karę może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych maszyn, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są umieszczane.

W czasie wykonywania czynności na miejscu zdarzenia i dokładnego sprawdzenia pomieszczeń oraz osób tam przebywających policjanci ujawnili i zabezpieczyli narkotyki. Mężczyźni w wieku 19,35 i 37 lat usłyszeli już zarzuty za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie środków odurzających grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

mł. asp.Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Oleśnicy

mł. asp. Izabela Michalska

tel. 601-589-781

  • Zdjęcie przedstawia dwóch policjantów prowadzących zatrzymanego mężczyznę do budynku komisariatu. Mężczyzna ma założone kajdanki na rękach, przed budynkiem stoi radiowóz
  • Zdjęcie przedstawia automaty do gier, które zostały zabezpieczone przez policjantów
Powrót na górę strony