Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za włamania i kradzieże. Teraz odpowie za to przed sądem

Data publikacji 13.09.2020

Policjanci zatrzymali mężczyznę w związku z przestępstwami przeciwko mieniu, których dopuścił się pracując na budowie jednego z obiektów w Szklarskiej Porębie. Jego łupem padło mienie o wartości około 6 tysięcy złotych. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu w Szklarskiej Porębie ustalili, a następnie zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu lubańskiego podejrzanego o kradzieże z włamaniem i kradzieże.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany w marcu br. pracując na budowie jednego z obiektów w Szklarskiej Porębie dopuścił się 4 przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna ma na koncie kradzież z włamaniem do stróżówki, kradzież paliwa z samochodu, próbę kradzieży układu wydechowego wraz z katalizatorem a także kradzież mienia z samochodu. Łączna wartość skradzionego mienia została oszacowana na kwotę blisko 6 tysięcy złotych.

Powiadomieni o przestępstwach policjanci rozpoczęli poszukiwanie osoby mającej związek z tymi czynami. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy z nagrań kamer monitoringu policjanci wytypowali i zatrzymali 33-latka jako osobę podejrzewaną o popełnienie tych przestępstw.

Obecnie funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności tych spraw, w tym również dalsze losy skradzionego mienia.

Teraz mężczyźnie grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMPJelenia Góra
podinsp. . Edyta Bagrowska
tel. 604–580–490

Powrót na górę strony