Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla nastoletniego przestępcy za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 14.09.2020

Natychmiastowe działania służb kryminalnych doprowadziły do zatrzymania nastolatka podejrzanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej. Młody chłopak dokonał kradzieży alkoholu, a następnie kilka razy uderzył interweniującego ochroniarza. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu po godz. 13.00 dyżurny bolesławieckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży alkoholu i ataku na ochroniarza przez młodego mężczyznę. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci, którzy ustalili szczegółowo okoliczności przestępstwa oraz rysopis sprawcy. Intensywne sprawdzenia terenu miasta przez służby operacyjne doprowadziły do zatrzymania po pościgu pieszym typowanej osoby.

Zatrzymany to 17-letni mieszkaniec Jeleniej Góry, będący na ucieczce z ośrodka wychowawczego w Lwówku Śląskim.

Z ustaleń śledczych wynika, że nastolatek dokonał kradzieży 2 butelek alkoholu o wartości 110 złotych w jednym z bolesławieckich marketów. Po wyjściu ze sklepu i interwencji ochroniarza, aby zachować skradziony towar, sprawca uderzył kilka razy butelką pracownika sklepu.

Śledczy nie mieli wątpliwości, że 17-letni młodociany przestępca musi zostać odizolowany, dlatego na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu sąd zdecydował o środku zapobiegawczym wobec podejrzanego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Mieszkańcowi Jeleniej Góry, który ma już na swoim koncie przestępstwa przeciwko mieniu, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP Bolesławiec
asp.szt. A. Kublik-Rościszewska
tel. 600-266-990

Opis filmu: Podjeżdża radiowóz z którego dwóch policjantów prowadzi młodego mężczyznę do komendy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.18 MB)

Powrót na górę strony