Bieżące informacje

Udaremnione próby wprowadzenia narkotyków na czarny rynek. Policjanci zatrzymali osoby posiadające znaczne ilości środków zakazanych ustawą

Data publikacji 15.09.2020

Policjanci z Legnicy i Wrocławia zatrzymali kilka dni temu osoby posiadające znaczne ilości narkotyków. Ich działania udaremniły kolejne próby wprowadzenia na czarny rynek nielegalnych środków. W Legnicy zatrzymana kobieta odpowie za swoje czyny przed sądem karnym, a we Wrocławiu zatrzymany nastolatek trafi przed sąd rodzinny.

Przed weekendem funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, dzięki wytężonej pracy operacyjnej, ustalili i zatrzymali 47-latkę, która posiadała niemal 70 działek środków psychotropowych oraz 25 działek środków odurzających. Po przebadaniu okazało się, że substancje, które przy niej ujawniono, to metamfetamina i marihuana. Legniczanka usłyszała już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za który sąd może wymierzyć karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Natomiast we Wrocławiu policjanci podeszli do głośno zachowujących się na ulicy nastolatków. Jeden z nich, 16-letni mieszkaniec podwrocławskiej miejscowości, przyznał się funkcjonariuszom, że ma przy sobie marihuanę. Wyciągnął worek,który mundurowi zważyli oraz przebadali na pobliskim komisariacie. Rzeczywiście potwierdziło się to co mówił zatrzymany chłopak, a z suszu jaki posiadał przy sobie można byłoby uzyskać nawet kilkadziesiąt porcji tego narkotyku. Marihuana trafiła do depozytu, a chłopaka z komisariatu odebrała mama. Teraz sąd rodzinny zdecyduje jaki środek wychowawczy zastosować wobec nastolatka.

Dzięki ciągłym działaniom operacyjnym policjantów z naszego województwa, kolejne porcje narkotyków nie trafiają na czarny rynek. Osoby odpowiedzialne za ten przestępczy proceder stają przed obliczem sądu.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Legnicy
KMP we Wrocławiu

Powrót na górę strony
Polska Policja