Bieżące informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna próbował włamać się do kontenera z alkoholem, chwilę później był już w rękach policjantów

Data publikacji 16.09.2020

W niespełna pół godziny po zgłoszeniu sprawca usiłowania włamania był już w rękach średzkich policjantów. Mężczyzna próbował dostać się do kontenera z alkoholem. Nie zdążył nic ukraść, gdyż został spłoszony i oddalił się z miejsca zdarzenia, jednak po krótkim czasie zatrzymali go policjanci. Usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Środy Śląskiej otrzymali zgłoszenie o próbie włamania do kontenera magazynowego przynależącego do jednego ze sklepów na terenie miasta. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze ustalili rysopis sprawcy i udali się w kierunku jego ucieczki, aby go odnaleźć. W niespełna 30 minut od zgłoszenia ujawnili na jednej z ulic mężczyznę, który swoim wyglądem odpowiadał rysopisowi sprawcy. Był on dobrze znany policjantom i wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że 54-mieszkaniec powiatu średzkiego próbował dostać się do wnętrza metalowego kontenera, gdzie magazynowany jest alkohol o wartości blisko 2000 złotych. W tym celu użył drewnianej palety, przy pomocy której zerwał kłódkę zabezpieczającą. Sprawca nie zdążył ukraść alkoholu, ponieważ został spłoszony przez pracownicę sklepu i uciekł. Jednak swoim postępowaniem wyczerpał znamiona przestępstwa, dlatego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Jest to czyn zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska
tel. 693-726-093