Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo osób starszych tematem spotkania funkcjonariuszy z seniorami

Data publikacji 16.09.2020

Funkcjonariusze z Jeleniej Góry rozmawiali o zagrożeniach z podopiecznymi Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Podczas spotkania zwrócono uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz oszustwa, na które narażeni są najczęściej seniorzy. To kolejne działania policjantów na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa osób starszych. Podobne są również realizowane przez inne dolnośląskie jednostki policji.

Działania te realizowane są zgodnie z założeniami programu prewencyjnego „Wzorowy Senior”. Podczas spotkania poruszono wiele tematów dotyczących bezpieczeństwa osób starszych, jak na przykład kradzieże kieszonkowe, kradzieże z włamaniem do mieszkań oraz oszustw metodą na „wnuczka”, „pracownika socjalnego”, „ policjanta” czy „funkcjonariusza CBŚP”. Policjanci wyjaśnili również na czym polegają przestępstwa związane z Internetem i telefonią komórkową. Seniorzy, którzy wzięli udział w spotkaniu podzielili się swoimi doświadczeniami.

Nie zabrakło również informacji na temat problematyki bezpieczeństwa osób starszych jako uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypomnieli o obowiązku używania elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym oraz o podstawowych zasadach poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach.

Funkcjonariusze wspomnieli o założeniach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i poinstruowała, w jaki sposób można z niej korzystać i wspólnie zadbać o bezpieczeństwo. Przypomnieli także o aplikacji „Moja Komenda”, dzięki której można odnaleźć i skontaktować się z dzielnicowym, który opiekuje się rejonem zamieszkania.

Na zakończenie spotkania mundurowi przekazali uczestnikom materiały informacyjne w ramach programu profilaktycznego „Wzorowy Senior”.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP Jelenie Góra
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604–580–490

Powrót na górę strony