Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany mężczyzna odpowie za przebicie opon w dwóch pojazdach oraz za kradzież w włamaniem

Data publikacji 17.09.2020

Dzięki informacjom uzyskanym przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu mężczyzna, który przeciął opony w 2 samochodach, nie pozostanie bezkarny. Nie były to jego jedyne przestępstwa. Odpowie również za kradzież z włamaniem do budynku skąd zabrał kamerę monitoringu o wartości 800 zł. Za swoje czyny podejrzany odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawiania wolności.

Do zdarzeń związanych z uszkodzeniem mienia doszło pod koniec czerwca br. Jednej nocy nieznany sprawca przeciął opony w dwóch samochodach osobowych. Wandal zniszczył pojazdy zaparkowane w dzielnicy Stary Zdrój w Wałbrzychu. Swoje straty pokrzywdzeni oszacowali na kwotę blisko 1,5 tys. złotych.

Po przyjęciu zgłoszenia policjanci zabezpieczali ślady działania sprawcy i przesłuchali świadków. Zebrane materiały dowodowe i informacje pozwoliły funkcjonariuszom z „dwójki” wytypować sprawcę przestępstwa. Okazało się, że to 58-letni wałbrzyszanin. W toku dalszych czynności z zatrzymanym funkcjonariusze udowodnili mu również kradzież z włamaniem do budynku mieszkalnego w dzielnicy Stary Zdrój, skąd mężczyzna zabrał kamerę monitoringu o wartości 800 zł.

Podejrzany już usłyszał zarzuty zniszczenia mienia oraz kradzieży z włamaniem. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
asp.szt. Agnieszka Głowacka-Kijek
tel. 47 87-514-85

Powrót na górę strony