Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla seryjnego sprawcy kradzieży i włamań

Data publikacji 17.09.2020

Trzy miesiące w areszcie spędzi seryjny włamywacz, który został zatrzymany przez bolesławieckich policjantów. 28-latek podejrzany jest o szereg przestępstw przeciwko mieniu, których miał dopuścić się w okresie minionych 4 miesięcy. Podejrzany usłyszał łącznie 15 zarzutów m.in. kradzieży, kradzieży z włamaniem, przywłaszczenia oraz posiadania środków odurzających. Mężczyzna działał w warunkach powrotu do przestępstwa, dlatego grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z powiatu bolesławieckiego odzyskali utracony pojazd o wartości 35 tys. złotych i zatrzymali 28-latka podejrzanego o jego przywłaszczenie. Mężczyzna był dobrze znany funkcjonariuszom, ponieważ w ostatnich miesiącach wielokrotnie wpadał w ręce stróżów prawa w związku z przestępstwami przeciwko mieniu.

Od maja do początku września br. 28-latek wielokrotnie włamywał się do różnych lokali i pomieszczeń na terenie miasta i gminy Bolesławiec oraz gminy Nowogrodziec. Łupem mężczyzny padały pojazdy, elektronarzędzia oraz paliwo z baków samochodów. Skradzione mienie następnie sprzedawał po zaniżonych cenach. W toku prowadzonych czynności policjanci odzyskali część utraconych przedmiotów, m.in. do właścicieli wróciły 2 pojazdy oraz rower skradzione przez zatrzymanego.

Mundurowi prowadzą dalsze czynności w celu ustalenia, kto był odbiorcą towarów pochodzących z przestępstw i gdzie obecnie się one znajdują. 28-letni mieszkaniec Bolesławca usłyszał łącznie 15 zarzutów - kradzieży, kradzieży z włamaniem, przywłaszczenia oraz posiadania środków odurzających.

Na podstawie zabranych materiałów, sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec zatrzymanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. A. Kublik–Rościszewska
tel. 600–266–990

Opis filmu: dwaj policjanci jednej nie umundurowany a drugi umundurowany prowadzą mężczyzne z nie oznakowanego radiowozu do budynku sądu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.52 MB)

Powrót na górę strony