Bieżące informacje

Dolnośląscy policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby do spraw związanych z przestępczością narkotykową. Zabezpieczyli przy tym blisko 3 tysiące porcji narkotyków

Data publikacji 17.09.2020

Dolnośląscy policjanci realizując zadania związane z walką z przestępczością narkotykową, w ostatnich dniach zatrzymali dwie osoby. W Dzierżoniowie kryminalni dotarli do kobiety posiadającej znaczną ilość amfetaminy. Natomiast w Polkowicach 3 miesięcznym aresztem zakończyły się czynności wykonywane wobec mężczyzny zatrzymanego podczas kontroli drogowej, który posiadał przy sobie narkotyki i kierował pod ich wpływem. Wymienione przestępstwa są zagrożone nawet 10-letnim pobytem w zakładzie karnym.

W Polkiwicach opisywa sprawa zaczęła się od kontroli drogowej kierującego, który swoim zachowaniem zwrócił uwagę policjantów. Funkcjonariusze zaraz po rozpoczęciu czynności wewnątrz samochodu zauważyli słoik z białym proszkiem. 35-letni kierowca volkswagena nie ukrywał pochodzenia zawartości naczynia i potwierdził, że znajduje się tam amfetamina - a dokładnie, jak później wykazał policyjny technik kryminalistyki, 1600 porcji handlowych tego narkotyku.

Od tego momentu policjanci wykonali szereg czynności z udziałem zatrzymanego mieszkańca powiatu głogowskiego, począwszy od badania narkoteresterem, które wykazało obecność w organizmie kierowcy amfetaminy i metamfetaminy, poprzez szereg przesłuchań, zabezpieczenie materiału dowodowego i ostatecznie skierowanie wniosku do prokuratury o tymczasowe aresztowanie.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielania w zamian za finansową gratyfikację. Listę przewinień może jeszcze uzupełnić zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających, bowiem krew pobrana od zatrzymanego została przekazana do badań. Sąd Rejonowy w Głogowie ostatecznie przychylił się do złożonego wniosku i postanowił o zastosowaniu tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Natomiast w powiecie wałbrzyskim praca operacyjna kryminalnych z komisariatu II doprowadziła do kobiety, która jak wynikało z posiadanych informacji, miała posiadać środki psychotropowe. Policjanci bardzo szybko „namierzyli” 46-latkę i nad ranem dotarli do jednego z mieszkań na terenie miasta. Kobieta tam przebywająca była zaskoczona, gdy policjanci podczas sprawdzenia pomieszczeń znaleźli ukrytą w woreczku amfetaminę. Z zabezpieczonej ilości można było przygotować ponad 1200 porcji handlowych tego narkotyku.

46-latka została zatrzymana i stanie teraz przed sądem. Za posiadanie znaczniej ilości narkotyków wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Polkowicach
mł. asp. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096

KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 47 87-514-85

Powrót na górę strony
Polska Policja