Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawcę uszkodzenia samochodu

Data publikacji 18.09.2020

Oławscy policjanci zatrzymali 44-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o uszkodzenie samochodu marki Toyota Yaris, w wyniku którego właściciel auta poniósł straty w kwocie tysiąca złotych. Za czyn, którego dopuścił się mężczyzna, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci pionu kryminalnego z oławskiej komendy po otrzymaniu informacji o uszkodzeniu auta, do którego doszło na terenie Oławy, niezwłocznie rozpoczęli działania mające na celu zidentyfikowanie sprawcy tego zdarzenia. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec miasta.

Według ustaleń funkcjonariuszy, podejrzany poruszając się samochodem jedną z oławskich ulic, użył klaksonu wobec drugiego kierowcy, który jechał przed nim swoim autem. Prawdopodobnie siedzący za kierownicą toyoty mężczyzna, w ocenie 44-latka, jechał za wolno i to wywołało wzburzenie sprawcy. Emocje „wyładował” na samochodzie pokrzywdzonego. Zajechał mu drogę, wysiadł z auta i uderzając z impetem ręką w przedni reflektor toyoty, zniszczył go, narażając tym samym właściciela na straty w kwocie przekraczającej tysiąc zł.

Za przestępstwo zniszczenia mienia, bo tak zostało zakwalifikowane zachowanie krewkiego oławianina, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo
tel. 605–316–497

Opis filmu: nie umundurowani policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę po budynku komendy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.24 MB)

Powrót na górę strony