Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy rozboju na seniorze przed policjantami schowali się w krzakach. Zostali zatrzymani

Data publikacji 18.09.2020

Lubińscy policjanci kilka godzin po rozboju dokonanym na starszym mieszkańcu Lubina, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o to przestępstwo. Sprawcy wdarli się do mieszkania starszego mężczyzny, przewrócili go na podłogę, a następnie grożąc pozbawieniem życia, ukradli telefon pokrzywdzonego oraz przedmioty znajdujące się w jego mieszkaniu. Łupem sprawców padły m. in. sprzęt elektroniczny i biżuteria o łącznej wartości ponad 6 tys. złotych. Dzięki intensywnej pracy lubińskich policjantów, mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Próbowali schować się przed funkcjonariuszami w krzakach na jednej z posesji na terenie gminy Lubin. Okazali się nimi dobrze znani mundurowym mieszkańcy powiatu. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 2 miesiące.

Do zdarzenia doszło po godzinie 17.00 na osiedlu Zwycięstwa. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubinie otrzymał zgłoszenie, że dwóch mężczyzn wdarło się do mieszkania 76 – letniego mężczyzny, przewrócili pokrzywdzonego na podłogę i doprowadzili do stanu bezbronności. Następnie, grożąc pozbawieniem życia, sprawcy ukradli telefon komórkowy starszego pana, a także sprzęt elektroniczny – telewizor wraz z dekoderem, laptop, komputer stacjonarny z monitorem oraz złoty łańcuszek, należące do syna pokrzywdzonego. Łączna wartość strat, to ponad 6 tysięcy złotych.

Policjanci natychmiast rozpoczęli intensywne działania w celu ustalenia i zatrzymania sprawców tego rozboju. Kryminalni bardzo szybko sprawdzili jakim pojazdem poruszali się podejrzani. Podczas poszukiwań, funkcjonariusze na terenie gminy, natrafili na samochód należący do jednego ze sprawców. Był zamknięty, a w środku nikogo nie było. Chwilę później podejrzani byli już w rękach policjantów. Mundurowi zauważyli mężczyzn w krzakach, leżących na ziemi. Sprawcy widząc zbliżających się do nich policjantów, próbowali uciec, jednak szybko zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Okazali się nimi dobrze znani funkcjonariuszom mieszkańcy powiatu lubińskiego w wieku 22 i 38 lat.

Przy 38– latku funkcjonariusze ujawnili skradziony telefon komórkowy, a w samochodzie należącym do zatrzymanego, kryminalni ujawnili walizkę, do której sprawcy pakowali swoje łupy, a także dekoder wraz z pilotem.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania przestępstwa rozboju. Sąd na 2 miesiące aresztował podejrzanych. Może im teraz grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Ponadto, 38– latek usłyszał całą listę zarzutów m. in. przestępstwa gróźb karalnych wobec trzech mieszkańców gminy Lubin i uszkodzenie ciała mężczyzny, których dokonał tydzień wcześniej. Dodatkowo lubińscy policjanci sprawdzają czy na koncie starszego ze sprawców nie widnieją też przestępstwa drogowe.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601-974-322

Powrót na górę strony