Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał ciągnikiem siodłowym z naczepą 105 km/h w obszarze zabudowanym. To był jego trzeci dzień pracy

Data publikacji 18.09.2020

Mieszkaniec Kamiennej Góry utracił uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące za przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym o 55 km/h. Zachowanie kierowcy było skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne, ponieważ mężczyzna prowadził ciągnik siodłowy z naczepą, a tego typu zestaw pojazdów może ważyć nawet kilkadziesiąt ton! 35-latek został zatrzymany do kontroli drogowej w miniony wtorek w Wałbrzychu przez wspólny patrol Policji oraz Inspekcji Transportu Drogowego.

15 września br. około godziny 13:00, podczas służby pełnionej na terenie Wałbrzycha, funkcjonariusze Policji i Inspekcji Transportu Drogowego zauważyli jadący ul. Uczniowską ciągnik siodłowy z naczepą. Mundurowi byli w wielkim szoku, gdyż kierujący tym zestawem pojazdów poruszał się po wałbrzyskich ulicach o wiele szybciej, niż pozwalają na to przepisy. Mieszkaniec Kamiennej Góry kilkudziesięciotonowym kolosem przekroczył dopuszczalną prędkość o 55km/h, pędząc 105 km/h na obszarzez obowiązywania ograniczenia do 50 km/h.

Zachowanie kierowcy było skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne zwłaszcza ze względu na to, iż mężczyzna kierował ciągnikiem siodłowym z naczepą. Tego typu zestaw pojazdów może ważyć nawet kilkadziesiąt ton i nietrudno sobie wyobrazić, jak wielkie zagrożenie na drodze mógłby spowodować, pędząc przez miasto ponad 100km/h. Co więcej, okazało się, że dla 35-latka był to trzeci dzień pracy na stanowisku kierowcy.

W związku z tak rażącym przekroczeniem prędkości, funkcjonariusze zatrzymali 35-latkowi prawo jazdy na okres trzech miesięcy, ukarali go mandatem w kwocie 500 złotych i dopisali do jego konta 10 punktów karnych. Tym samym mężczyzna przez najbliższe miesiące nie będzie mógł kierować pojazdami i miejmy nadzieję, że przez ten okres jego świadomość, jak zachowanie kierowcy na drodze wpływa na bezpieczeństwo innych, zwiekszy się znacznie.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604–426–995

Powrót na górę strony