Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł karton papierosów i elektronarzędzia. Grozi mu kara do 5 lat więzienia

Data publikacji 19.09.2020

Policjanci ustalili i zatrzymali młodego złotoryjanina, który w jednym ze sklepów ukradł karton papierosów o wartości kilku tysięcy złotych. Mężczyzna wykorzystał nieuwagę obsługi, po czym nie płacąc za towar, wybiegł z marketu. Kilka dni wcześniej, w innym sklepie dokonał podobnej kradzieży, a jego łupem wtedy padły elektronarzędzia. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży mienia, a o jego losie będzie decydował sąd. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło po południu, w jednym z marketów na terenie Złotoryi. Do dyżurnego z miejscowej jednostki Policji zadzwoniła pracownica sklepu i poinformowała, że młody chłopak ukradł karton papierosów. Wykorzystał moment nieuwagi obsługi, po czym wybiegł z nim na zewnątrz. Zapakowane w nim były papierosy różnych marek, o łącznej wartości kilku tysięcy złotych.

Policjanci ustalili mężczyznę, który dokonał tej kradzieży. Był to 25-letni mieszkaniec Złotoryi. Jak się okazało, to jego nie jedyny czyn niezgodny z prawem na koncie. Podejrzany kilka dni wcześniej, w innym markecie na terenie miasta, również wyszedł ze sklepu z towarem, za który nie zapłacił. Wtedy jego łupem padły elektronarzędzia o wartości kilkuset złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do jednostki Policji. Usłyszał dwa zarzuty kradzieży mienia, za które będzie odpowiadał przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. szt.. Dominika Kwakszys
tel. 603–765–923
Powrót na górę strony