Bieżące informacje

Groził policjantom łopatą, a przechodniom szpadą. Agresywny mężczyzna został zatrzymany przez policjantów na terenie cmentarza

Data publikacji 18.09.2020

Na trzy lata pozbawienia wolności sąd może skazać 49-letniego mieszkańca stolicy Dolnego Śląska, który trzymaną w rękach łopatą groził interweniującym funkcjonariuszom z wrocławskiej komendy miejskiej. Policjanci kilka minut wcześniej otrzymali zgłoszenie, że na terenie jednego z cmentarzy znajduje się mężczyzna, który zaczepia przechodniów, trzymając w ręce… szpadę. Na miejsce pojechali policyjni wywiadowcy, którzy szybko obezwładnili i zatrzymali agresora. Wrocławianin już usłyszał zarzuty.

Podczas wieczornej służby wrocławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który zaczepiał przypadkowe osoby na terenie jednego z cmentarzy. Natychmiast na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze pionu prewencji. Już podczas wchodzenia na cmentarz usłyszeli czyjś krzyk i jak najszybciej pobiegli w kierunku, z którego dochodził.

Na cmentarnej alejce zauważyli agresywnego i bardzo pobudzonego mężczyznę. Kiedy policjanci przedstawili się i okazali legitymacje służbowe, wówczas 49-latek zaczął wymachiwać trzymaną w ręce łopatą, chcąc uderzyć funkcjonariuszy. Wykrzykiwał również groźby i nie chciał się uspokoić, mimo wielokrotnych próśb ze strony mundurowych. Kiedy z uniesioną do ataku łopatą podbiegł do policjantów, ci przy użyciu środków przymusu bezpośredniego obezwładnili napastnika.

Mieszkaniec Wrocławia został zatrzymany, a funkcjonariusze zabezpieczyli zarówno łopatę, jak i szpadę, którą miał wcześniej grozić przypadkowym osobom. Badanie trzeźwości wykazało, że 49-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Podczas dalszych czynności nadal nie reagował na prośby o uspokojenie się i kierował w kierunku funkcjonariuszy groźby. Został doprowadzony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdzie spędził noc.

Następnego dnia usłyszał zarzuty używania gróźb karalnych w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do przedsięwzięcia lub zaniechania prawnej czynności służbowej. Zgodnie z zapisami w Kodeksie karnym, za tego typu przestępstwo sąd może orzec pozbawienie wolności na okres do 3 lat.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. szt. Krzysztof Marcjan
tel. 693–403–817


 

Powrót na górę strony
Polska Policja