Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przekonują, by jeździć bezpiecznie. Do działań włączyła się młodzież oraz dzieci

Data publikacji 21.09.2020

Wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym ma każdy z nas. Chodzimy po chodniku, jeździmy po drogach rowerem czy też samochodem. Nie ważne czy jesteś długoletnim kierującym czy niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. W twoich rękach jest życie innych. To Ty podejmujesz decyzje za kierownicą swojego pojazdu. Policjanci ruchu drogowego na terenie naszego województwa podczas Europejskiego Tygodnia Mobilności (16-22 września br.) prowadzą na drogach akcję ROAD SAFETY DAYS. W działania zaangażowały się także dzieci i młodzież.

Road Safety Days to działania policji oraz innych podmiotów z obszarów bezpieczeństwa drogowego ukierunkowane na dążenia do założeń zgodnych z „Wizją Zero” czyli wyeliminowanie na drogach ofiar śmiertelnych i ciężko rannych w wypadkach drogowych. Policja prowadzi nie tylko działania prewencyjne, ale także kampanie edukacyjno-informacyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa. W tym roku w działania te włączyła się młodzież i dzieci z Dolnego Śląska.

Funkcjonariusze patrolujący miasta zwracali szczególną uwagę nie tylko na przekraczanie limitów prędkości, ale także na przewożenie dzieci w fotelikach, korzystanie z telefonu bez zestawu głośnomówiącego, parkowanie w pobliżu przejść dla pieszych. Jednocześnie policjanci i strażnicy miejscy szkolili niechronionych uczestników ruchu drogowego jak prawidłowo i bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych. Dzieci i młodzież przygotowały własnoręcznie zrobione znaki drogowe, banery czy wręczały kierowcom serduszka czy odblaski. Oleśnicka policja wspólnie z Państwową Strażą Pożarną oraz Stowarzyszeniem Służb Ratowniczych zorganizowała symulację wypadku drogowego z udziałem rowerzysty i nietrzeźwego kierującego pojazdem.

Działania prowadzone przez policjantów w ramach akcji Road Safety Days mają zachęcać wszystkich użytkowników dróg do zastanowienia się nad ich zachowaniem i postawą podczas korzystania z dróg.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubaniu
KPP w Głogowie
KPP w Oleśnicy
KMP w Legnicy
  • uczniowie klasy policyjnej trzymają baner akcji stojac przy drodze
  • policjantka mierzy prędkość przejeżdżającego samochodu
  • policjanci bezpiecznie przeprowadzają dzieci przez ulicę
  • podczas akcji kierowca otrzymuje naklejkę z uśmiechem
  • podczas symulowanej akcji policjanci sprawdzają trzeźwość kierujacego
  • akcja służb podczas symulacji wypadku drogowego

Opis filmu: na filmie policjanci pilnują bezpieczeństwa dzieci podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.63 MB)

Powrót na górę strony