Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi odzyskali rower o wartości 1500 złotych i zatrzymali pasera

Data publikacji 21.09.2020

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o przestępstwo przeciwko mieniu i zabezpieczyli przy nim skradziony rower. Młody mieszkaniec Bolesławca próbował wprowadzić w błąd mundurowych mówiąc, że rower należy do jego siostry. Zatrzymany usłyszał zarzut paserstwa, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi z bolesławieckiej jednostki patrolując teren miasta zauważyli jak z budynku wielorodzinnego wychodzi dobrze im znany młody mężczyzna. Funkcjonariusze pamiętali wcześniejsze występki 21-latka związane z przestępstwami przeciwko mieniu, dlatego zainteresowali się pochodzeniem wartościowego roweru prowadzonego przez mężczyznę.

W trakcie rozmowy z policjantami młody mieszkaniec Bolesławca próbował wprowadzić ich błąd opowiadając, że jednoślad należy do jego siostry, która obecnie jest w szkole. Skrupulatny dzielnicowy postanowił dokładnie sprawdzić tę informację, dlatego skontaktował się ze wskazaną placówką. Szybko okazało się, że opowieść ta została zmyślona. Zatrzymany ponownie zmieniał wersję co do okoliczności w jakich wszedł w posiadanie roweru.

Ostatecznie funkcjonariusze zebrali odpowiedni materiał dowodowy, a podejrzany usłyszał zarzut paserstwa, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskany przez dzielnicowych rower o wartości 1500 złotych, który został skradziony w nocy kilka dni wcześniej z klatki schodowej, został przekazany właścicielce.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Bolesławcu

Powrót na górę strony