Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanych, którzy podpalili 4 samochody

Data publikacji 21.09.2020

Policjanci z powiatu strzelińskiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o podpalenie 4 samochodów. Funkcjonariusze w miejscu zamieszkania 27-latków znaleźli jeszcze narkotyki w postaci amfetaminy, marihuany oraz tabletek ekstazy. Na podstawie zgromadzonych materiałów i dowodów sąd zastosował już wobec nich tymczasowe areszty na 2 miesiące. Mężczyznom może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu, późno w nocy strzelińska Policja została powiadomiona o płonącym samochodzie osobowym zaparkowanym przy budynku mieszkalnym w miejscowości Białobrzezie w gminie Kondratowice. Przybyli na miejsce policjanci zastali strażaków podczas akcji gaśniczej płonącego fiata.

W trakcie wykonywania dalszych czynności służbowych zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz zebrano niezbędne ślady w celu ustalenia sprawców podpalenia. Zebrany materiał dowodowy i żmudna praca operacyjna strzelińskiej Policji doprowadziła do wytypowania dwóch osób podejrzewanych.

Na tej podstawie policjanci Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego przystąpili do zatrzymania 27-letniego mieszkańca powiatu wrocławskiego oraz 27-letniego mieszkańca powiatu strzelińskiego, u których w miejscu zamieszkania znaleziono narkotyki w postaci tabletek ekstazy, amfetaminę oraz marihuanę.

Ponadto okazało się, że ci sami sprawcy w nocy z 31 sierpnia na 1 września 2020 roku na terenie miejscowości Łagiewniki w gminie Dzierżoniów, w sposób umyślny dokonali zniszczenia poprzez podpalenie 3 samochodów osobowych marki Mercedes, Ford oraz Opel. Straty w tej sprawie oszacowano na łączną kwotę kilkunastu tysięcy złotych.

Sąd wobec obu mężczyzn zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy. Za popełnienie tego typu czynów, podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Strzelinie

Powrót na górę strony