Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli kobiecie, która zgubiła się podczas grzybobrania

Data publikacji 21.09.2020

Podczas grzybobrania łatwo w lesie zabłądzić. Przekonała się o tym się mieszkanka Jawora, która samotnie wybrała się na grzyby do lasu w Siedmicy. Kobieta straciła orientację i nie potrafiła samodzielnie wyjść z lasu. Pomogli jej w tym policjanci z tamtejszej komendy.

W piątkowe popołudnie dyżurny jaworskiej komendy otrzymał niepokojące zgłoszenie od kobiety, która będąc na grzybach w siedmickim lesie zgubiła się i nie potrafiła samodzielnie z niego wyjść. Z jej relacji wynikało, że stoi przy rzece i nie wie, w którą stronę ma pójść.

Do działań natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z jaworskiej komendy. Mundurowi szybko zlokalizowali most nad rzeką w Siedmicy, a następnie włączyli sygnały dźwiękowe w radiowozie. Dyżurny, który miał stały kontakt telefoniczny z zaginioną polecił, by szła wzdłuż rzeki w kierunku nadawanych przez policjantów sygnałów. Akcja zakończyła się sukcesem. Po kilkudziesięciu minutach kobiecie udało się wyjść z lasu. 54-latka nie potrzebowała pomocy medycznej. Całe szczęście, że kobieta zabrała ze sobą naładowany telefon, dzięki któremu otrzymała szybką pomoc od policjantów.

Policjanci kolejny raz przypominają, jak przygotować się do wyprawy na grzyby:

  • należy zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy, a kiedy wychodzimy w godzinach popołudniowych, pomocna będzie latarka i odblaski,
  • należy poinformować rodzinę, w którym kierunku się udajemy i bieżąco informować ich o swojej lokalizacji,
  • odradzamy samotne wyjścia, szczególnie osobom z problemami zdrowotnymi. Zapewnijmy sobie towarzystwo, w ten sposób w razie wypadku będziemy mogli liczyć na szybką pomoc,
  • powinniśmy zwracać uwagę na inne osoby w lesie. Być może któraś z nich będzie poszukiwana, a nasze informacje pomogą służbom w prowadzonej akcji poszukiwawczej.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Jaworze

Powrót na górę strony