Bieżące informacje

Policjanci zatrzymali pijaną matkę sprawującą opiekę nad trójką dzieci

Data publikacji 21.09.2020

Policjanci z Ząbkowic Śląskich zatrzymali kobietę, po tym jak będąc pod wpływem alkoholu „opiekowała” się trójką swoich dzieci. Badanie alkomatem wykazało, że miała w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu, a dzieci do Pogotowia Opiekuńczego. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Zatrzymanej grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Ząbkowic Śląskich otrzymali zgłoszenie informujące, że w jednym z mieszkań w centrum miasta odbywa się libacja alkoholowa i prawdopodobnie przebywają tam dzieci. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze potwierdzili, że w mieszkaniu znajduje się trójka dzieci w wieku 3-7 lat. Opiekę nad nimi powinna sprawować ich matka, jednak badanie alkomatem wykazało, że w organizmie ma prawie 2 promile alkoholu. W mieszkaniu znajdowało się również dwóch mężczyzn-kompletnie pijanych, z którymi kobieta wspólnie spożywała alkohol.

Warunki jakie zastali policjanci na miejscu interwencji nie pozwalały na pozostawienie tam dzieci, nie było również osoby, która mogłaby się nimi zaopiekować, dlatego trafiły do bezpiecznego Rodzinnego Pogotowia Opiekuńczego. Dorosłymi natomiast zajęli się śledczy. 27-letnia kobieta trafiła do policyjnego aresztu.

W chwili obecnej policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności sprawy. Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia przez sprawowanie opieki nad dziećmi w stanie nietrzeźwości może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O całej sprawie został również powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich

Powrót na górę strony
Polska Policja