Bieżące informacje

Płacił kartą zmarłego ojca. Jaworzanin usłyszał zarzuty

Data publikacji 22.09.2020

Jaworscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa dotyczące kradzieży z włamaniem. Śledczy ustalili bowiem, że sprawca posługiwał się kartą płatniczą zmarłego ojca i kilkakrotnie wypłacił środki pieniężne z bankomatu. Śledczy przedstawili zatrzymanemu jaworzaninowi łącznie siedem zarzutów. Jego losem zajmie się sąd. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ujrzała światło dzienne z początkiem czerwca br., kiedy to jedna z placówek bankowych powiadomiła jaworską policję o wykonywaniu bezprawnych transakcji gotówkowych na koncie należącym do jednego z mieszkańców powiatu jaworskiego. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż jedyny właściciel rachunku ... nie żył od kilku miesięcy.

Jaworscy funkcjonariusze w toku intensywnie prowadzonych w sprawie czynności, zabezpieczyli m. in. monitoring bankomatu i szybko wpadli na trop sprawcy. Okazał się nim 29-letni syn zmarłego właściciela konta. Jak ustalili śledczy, mężczyzna będąc w posiadaniu karty bankomatowej zmarłego ojca i znając jej numer pin, kilkakrotnie wypłacił środki pieniężne z bankomatu. Łączna wartość strat, jaką poniósł bank na skutek przestępczego procederu jaworzanina, to kwota niemała, bo prawie 4 tysiące złotych.

29-letni jaworzanin usłyszał już zarzuty. Za tego typu przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Jaworze

Powrót na górę strony
Polska Policja