Bieżące informacje

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zakopał w ziemi rozdrobione wcześniej odpady

Data publikacji 22.09.2020

Strzelińscy policjanci zatrzymali mężczyznę mającego związek z niewłaściwym postępowanie z odpadami. Mieszkaniec Strzelina pod przykrywką rekultywacji gleby, zakopał rozdrobnione wcześniej odpady. Sprawca usłyszał już zarzut, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze Strzelina otrzymali informację, że na terenie lokalnych „glinianek” nielegalnie wyrzucane są odpady. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Zastali tam 76-letniego mężczyznę, który w rozmowie z policjantami oznajmił, że rekultywuje glebę. Szybko okazało się jednak, że czynności wykonywane przez mężczyznę nie miały nic wspólnego z troską o jakość gleby-wręcz przeciwnie. Po dokładnym sprawdzeniu wskazanego miejsca mundurowi ujawnili, że na wyrównanym wcześniej terenie, pod warstwą ziemi znajdują się odpady. Wśród nich można było rozróżnić rozdrobniony plastik, zmielony metal, gruz oraz fragmenty opon.

Funkcjonariusze zabezpieczyli teren. Na miejscu pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, biegły sądowy z zakresu ochrony środowiska, a także pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z Wrocławia i Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie.

Zatrzymany 76-letni mężczyzna usłyszał już zarzut dotyczący nieodpowiedniego postępowania z odpadami. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Strzelinie

Powrót na górę strony
Polska Policja