Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla recydywisty za ponowne zniszczenie mienia

Data publikacji 22.09.2020

Policjanci z komisariatu w Kruszynie w powiecie bolesławieckim zatrzymali mężczyznę, który umyślnie uszkodził drzwi wejściowe do budynku oraz dwa samochody. Starty spowodowane jego działaniem wyceniono na ponad 7 tys. złotych. 35-latek trafił na 3 miesiące do aresztu. W związku z tym, iż był on już wcześniej karany za podobne przestępstwa, grozi mu kara pozbawienia wolności do 7,5 roku.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kruszynie zatrzymali 35-latka podejrzanego o dokonanie zniszczenia mienia, do którego doszło 15 września br. W toku wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna już kolejny raz celowo uszkodził cudzą własność.

Zatrzymany usłyszał łącznie 5 zarzutów za czyny, których dopuścił się od 28 czerwca do 15 września br. na terenie gminy Bolesławiec. Podejrzany odpowie za uszkodzenie dwóch pojazdów i drzwi wejściowych do budynku jednorodzinnego. Dodatkowo mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz zakłócenia miru domowego.

35-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego jest dobrze znany mundurowym, w związku z jego wcześniejszymi działaniami przestępczymi dotyczącymi również zniszczeń mienia. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Grozi mu nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności, ponieważ działał w warunkach powrotu do przestępstwa.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Bolesławcu
 
Powrót na górę strony