Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zero tolerancji wobec piratów drogowych

Data publikacji 23.09.2020

Funkcjonariusze drogówki bezwzględnie represjonują kierujących, którzy swoim zachowaniem na drodze stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W minionym tygodniu legniccy policjanci zatrzymali kilku piratów drogowych, którzy poruszali się ze znaczną prędkością po drogach powiatu, a ich zachowanie utrwalono na wideorejestratorze. Od początku tego roku na terenie powiatu legnickiego już blisko 400 osób utraciło swoje uprawnienia za nieodpowiedzialną jazdę.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w codziennej służbie dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, podejmując różne działania kontrolno-prewencyjne. Niestety na drogach wciąż dochodzi do wypadków, w których uczestnicy ponoszą obrażenia ciała lub giną na miejscu. Jedną z głównych przyczyn tych zdarzeń jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

Kierujący poruszając się ze znaczną prędkością, zagrażają nie tylko sobie, ale i swoim pasażerom oraz innym uczestnikom ruchu drogowego. Pamiętajmy, że za każdym wypadkiem, zwłaszcza tym, gdzie ginie człowiek, kryje się niewyobrażalna tragedia dotykająca zarówno bliskich zmarłego, jak i sprawcy.

Od początku roku na drogach powiatu legnickiego prawo jazdy straciło ponad 200 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy na terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o 50 km/h Funkcjonariusze ujawnili ponad 4 200 wykroczeń przekroczenia prędkości.

Apelujemy o rozsądek na drodze i publikujemy nagrania kierowców, którzy w minionym tygodniu przekroczyli prędkość nawet o 100 km/h Pamiętaj, że Twoja szybka, ryzykowna jazda na drodze może się okazać, ostatnią w życiu. Policjanci w dalszym ciągu, zgodnie z hasłem: ZERO TOLERANCJI DLA PIRATÓW DROGOWYCH, będą bezwzględnie represjonować kierujących, którzy swoim zachowaniem na drodze stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

mł.. asp.. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy

Opis filmu: policyjny nieoznakowany radiowóz nagrywa przekroczenie prędkości przez kierującego autem osobowym

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.17 MB)

Powrót na górę strony