Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierujący z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów i poszukiwany pasażer, to efekt policyjnej kontroli drogowej

Data publikacji 24.09.2020

Przekroczenie prędkości przez 34-letniego kierowcę, doprowadziło funkcjonariuszy do ujawnienia znacznie bardziej obciążających faktów. Okazało się, że mieszkaniec Wrocławia postanowił wsiąść za kierownicę auta, nie stosując się do orzeczonych przez sąd środków. Mężczyzna miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jakby tego było mało, na jaw wyszło, że podróżujący z nim pasażer jest poszukiwany celem odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wrocławskiej drogówki podczas kontroli prędkości na ulicy Kochanowskiego, dokonali pomiaru kierującego osobowym Mercedesem, który pomimo znaków nakazujących jazdę z prędkością nie większą niż 40 km/h jechał aż 78 km/h.

Kontrola drogowa zapewne zakończyłaby się po kilku minutach, a funkcjonariusze zastosowaliby prawem przewidziane środki, gdyby nie niekorzystne fakty, które już po chwili wyszły na jaw.

Kierujący autem 34-latek nie miał zamiaru niczego ukrywać przed policjantami i od razu wyznał, że ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, co potwierdził wpis w systemach policyjnych. Mężczyzna, decydując się na jazdę samochodem, popełnił przestępstwo zagrożone karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna ten za wykroczenie w ruchu, będące przyczyną kontroli, czyli przekroczenie dozwolonej prędkości - został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 złotych.

W pojeździe przebywał również 33-latek i jego sprawdzenie w systemach policyjnych przyniosło także nieoczekiwany efekt. Wrocławianin był bowiem poszukiwany celem odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności.

Kierujący odpowie teraz ponownie przed sądem, za niestosowanie się do orzeczonych wcześniej środków karnych, a pasażer w dalszą podróż ruszył z policjantami w kierunku aresztu.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu

Powrót na górę strony