Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 10 tys. sztuk nielegalnych papierosów

Data publikacji 24.09.2020

Policjanci z Kłodzka zatrzymali mieszkańca powiatu, który w swoim mieszkaniu i aucie przechowywał tytoń bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli łącznie ponad 10 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj. Funkcjonariusze z Kłodzka w wyniku działań operacyjnych ustalili, że na terenie jednej z posesji w powiecie kłodzkim może znajdować się kontrabanda w postaci nielegalnych papierosów. Po wejściu do wytypowanego mieszkania policjanci znaleźli kartony wypełnione wyrobami tytoniowymi niewiadomego pochodzenia. Podobne znalezisko mundurowi odkryli także w samochodzie należącym do właściciela posesji, na której znajdował się tytoń bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli łącznie ponad 10 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów.

Do sprawy został został zatrzymany 62-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Teraz w ramach prowadzonego postępowania śledczy wyjaśniają wszelkie okoliczności tej sprawy. Wszystko wskazuje na to, że o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Przypomnijmy, że posiadanie oraz wprowadzanie do obrotu wyrobów, które powinny być oznaczone polskimi skarbowymi znakami akcyzy, grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Kłodzku

Powrót na górę strony