Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali włamywaczy i pasera

Data publikacji 25.09.2020

Policjanci z powiatu legnickiego i głogowskiego zatrzymali w ostatnim czasie 4 osoby podejrzane o przestępstwa przeciwko mieniu. Sprawcy pokonując zabezpieczenia włamywali się do domów, a także pojazdów skąd zabierali cenne przedmioty. U jednego z nich znaleziono skradzione elektronarzędzia. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą teraz za swoje czyny przed sądem. Może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do Walki z przestępczością Przeciwko Mieniu komendy miejskiej w Legnicy prowadzili działania operacyjne, dzięki którym udowodnili 24-latkowi dokonanie włamania do pokoju mieszkalnego i kradzieży telewizora oraz kradzieży samochodu dostawczego marki Renault Master. Straty jakie spowodował mężczyzna opiewają na kwotę niemal 145 tys. złotych.

Po zatrzymaniu sprawcy funkcjonariusze odzyskali i zabezpieczyli część skradzionego mienia, między innymi samochód dostawczy. Ponadto mężczyzna usłyszał zarzut włamania na konto bankowe przy użyciu skradzionej karty kredytowej.

W innej sytuacji do jednego z domów w budowie włamał się 28-letni legniczanin. Do środka dostał się po przez wyłamanie płyty zabezpieczającej drzwi, a następnie przygotował do kradzieży pozostawione w budynku elektronarzędzia. Mężczyzna nie zorientował się, że w momencie kiedy pojawił się wewnątrz automatycznie o jego wizycie został powiadomiony inwestor. Dzięki zainstalowanemu systemowi alarmowemu, właściciel wraz z pracownikami Grupy Interwencyjnej, w kilkanaście minut pojawili się w miejscu włamania.

Podejrzewany został ujęty na gorącym uczynku i przekazany w ręce policji. Złodziej tłumaczył, że znalazł się w domu przypadkowo i wcale nie miał zamiaru niczego ukraść pomimo tego, że torba z zawartością elektronarzędzi należała do niego. Dodatkowo funkcjonariusze w mieszkaniu zatrzymanego ujawnili ponad 20 działek środków odurzających w postaci marihuany.

Z kolei w w Głogowie doszło do włamania i kradzieży na terenie budowy budynku mieszkalnego. Łupem sprawcy padły elektronarzędzia budowlane o wartości 1100 złotych. Wyjaśniający tą sprawę policjanci z Wydziału Kryminalnego w wyniku przeprowadzonych działań ustali i zatrzymali sprawcę włamania i kradzieży, którym okazał się 31-letni mieszkaniec Głogowa oraz odzyskali skradzione przedmioty. W ręce policjantów trafił również 25-letni głogowianin, w którego mieszkaniu odnaleziono elektronarzędzia pochodzące z włamania.

Wszyscy zatrzymani za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Przypomnijmy, że za paserstwo i kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, natomiast za kradzież z włamaniem do 10 lat.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Legnicy, KPP w Głogowie

Powrót na górę strony