Bieżące informacje

Rambo i jego przewodnik najlepszym zespołem patrolowym

Data publikacji 25.09.2020

Strzeliński policjant - sierż. szt. Mateusz Jankowski wraz ze swoim psem patrolowo-tropiącym Rambo z sukcesami uczestniczyli w szkoleniu zespołów przewodników psów służbowych, które odbyło się drugim tygodniu września w Sulejowie. Zaangażowanie, profesjonalizm i zaprezentowane umiejętności pozwoliły policyjnej parze ze Strzelina zająć pierwsze miejsce w kategorii Najlepszego Zespołu Patrolowego. W trakcie kursu, w którym udział brali funkcjonariusze wielu różnych służb mundurowych, jego uczestnicy doskonalili sprawne współdziałanie niezbędne do właściwego realizowania zadań stawianych przed przewodnikiem i jego czworonożnym partnerem z patrolu.

Szkolenie zespołów przewodników psów służbowych organizowane było przez Polski Związek Instruktorów i Przewodników Psów Służbowych. W Sulejowie, gdzie odbywał się kurs, stawili się przedstawiciele różnych służb mundurowych. Okazję do doskonalenia swoich umiejętności mieli funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Straży Miejskiej i Policji. Uczestniczyli oni w szkoleniu wraz z psami patrolowo-tropiącymi, patrolowymi, wyszkolonymi do wykrywania zapachów narkotyków i materiałów wybuchowych.

Sierż. szt. Mateusz Jankowski ze strzelińskiej komendy wraz ze swoim czworonożnym partnerem z patrolu z niezwykłą determinacją i zaangażowaniem przystąpili do szkolenia, podczas którego wykazali się dużym profesjonalizmem i umiejętnościami. Nie uszło to uwadze instruktorów prowadzących kurs, którzy byli pod wrażeniem sprawnego działania Rambo i jego przewodnika. Efektem wzorowej postawy policyjnej pary z dolnośląskiego garnizonu było ich zwycięstwo w rywalizacji o miano najlepszego zespołu patrolowego. Biorąc pod uwagę fakt, że poziom reprezentowany przez uczestników szkolenia był niezwykle wysoki, sukces strzelińskich funkcjonariuszy zasługuje na szczególne uznanie. Warto zaznaczyć, że sierż. szt. Mateusz Jankowski podczas zajęć występował w podwójnej roli. Z jednej strony jako przewodnik psa służbowego, szkoląc się i uzyskując nowe umiejętności, a z drugiej jako pozorant, który pod czujnym okiem instruktorów pomagał w podnoszeniu kwalifikacji mundurowych i ich czworonożnych towarzyszy z całej Polski.

Należy również wspomnieć, że dla sierż. szt. Mateusza Jankowskiego praca z psem to nie tylko służba, ale przede wszystkim życiowa pasja, której poświęca mnóstwo swojego czasu wolnego i zaangażowania. Determinacja z jaką wciąż podnosi kwalifikacje swoje oraz swojego czworonożnego partnera jest godna naśladowania i to właśnie ona pozwala mu osiągać sukcesy, które dają dalsza motywację do ciężkiej pracy.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Strzelinie

Powrót na górę strony
Polska Policja