Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował pod wpływem narkotyków mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Data publikacji 26.09.2020

Policjanci z lwóweckiej komendy zatrzymali mężczyznę oraz jego partnerkę, którzy podróżowali samochodem posiadając przy sobie środki odurzające. Kierowca znajdował się pod wpływem amfetaminy i metamfetaminy oraz posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Oboje usłyszeli już zarzuty i za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 3 lat więzienia.

Policjanci z Lwówka Śląskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Ford. Mężczyzna poproszony o podanie swoich danych zachowywał się bardzo nerwowo, co wzbudziło podejrzenia mundurowych. Szybko okazało się co było tego powodem. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych funkcjonariusze wiedzieli już, że 32- latek posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

To jednak nie koniec zmartwień kierującego. Funkcjonariusze sprawdzili również trzeźwość mężczyzny. O ile wynik alkotestu nie budził zastrzeżeń, o tyle wynik narkotestu wykazał, że 32-latek znajduje się pod wpływem narkotyków - a dokładnie amfetaminy i metamfetaminy. Policjanci wykonując dalsze czynności sprawdzili również pojazd. W schowku na drzwiach ujawnili woreczek z zawartością metamfetaminy, który należał do kierującego. Natomiast podczas sprawdzenia pasażerki pojazdu ujawniono kolejny woreczek z taką samą substancją. Aby mieć pewność, że są to narkotyki policjanci wykonali odpowiedni test. Potwierdził on, że są to substancje, których posiadanie jest zabronione.

Zarówno kobieta, jak i mężczyzna zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim

Powrót na górę strony