Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za włamania i kradzieże. Teraz odpowie za to przed sądem

Data publikacji 27.09.2020

Policjanci zatrzymali mężczyznę do sprawy związanej z przestępstwami przeciwko mieniu. Jak ustalili funkcjonariusze, czynów tych dopuścił się na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy tego roku na terenie Jeleniej Górze i Karpacza. Jego łupem padło mienie o łącznej wartości ponad 15 tysięcy złotych. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu i z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzewanego o kradzieże i włamania. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna ten w czerwcu i w lipcu br. dopuścił się co najmniej 6 przestępstw przeciwko mieniu w Jeleniej Górze oraz w okolicach Karpacza. Mężczyzna ma na koncie kradzież z włamaniem do dwóch samochodów, skąd zabrał mienie o wartości blisko 5500 . Były to przedmioty osobiste i biżuteria. Ponadto policjanci udowodnili, że również on jest odpowiedzialny za kradzieże rowerów o wartości około 9000 .

Powiadomieni o tych przestępstwach policjanci rozpoczęli poszukiwanie osoby, która dopuściła się tych czynów. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analiz z nagrań kamer monitoringu policjanci wytypowali i zatrzymali 38-latka jako osobę podejrzewaną o popełnienie tych przestępstw.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tych spraw oraz ustalają co stało się ze skradzionym mieniem.

Zatrzymanemu za popełnione przestępstwa grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony