Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie dzielnicowego z najmłodszymi uczniami szkoły podstawowej. Rozmawiano o bezpieczeństwie

Data publikacji 27.09.2020

Dzielnicowy z kłodzkiej komendy odwiedził uczniów szkoły podstawowej. Policjant podczas spotkania omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące na drodze oraz przypomniał jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe noszone na odzieży lub plecaku. Była mowa również o sytuacjach zagrożenia, o numerze alarmowym, a także o pracy wykonywanej przez mundurowych.

Podczas spotkań z uczniami funkcjonariusze omawiają zasady bezpiecznego korzystania z dróg przez najmłodszych uczestników ruchu drogowego i opowiadają na jakie niebezpieczeństwa uważać podczas drogi do i ze szkoły. Takie właśnie informacje usłyszeli z ust dzielnicowego uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kłodzku. Policjant przekazał kolejnym młodym uczestnikom ruchu drogowego informacje na temat przechodzenia przez przejścia dla pieszych kierowane sygnalizacją świetlną oraz te bez sygnalizacji. Była również mowa o bezpieczeństwie w domu i na podwórku. Policjant ostrzegał także przed kontaktami z nieznajomymi osobami oraz obcymi zwierzętami.

Poruszana na zajęciach tematyka bezpieczeństwa przybliżyła najmłodszym wiedzę na temat możliwości uzyskania pomocy w sytuacjach niebezpiecznych. Funkcjonariusz przypomniał dzieciom pod jaki nr telefonu można zadzwonić, aby uzyskać pomoc w sytuacji zagrożenia.

Na koniec spotkania dzielnicowy opowiedział dzieciom o odblaskach, które bezwzględnie powinny znaleźć się na ich odzieży wierzchniej, gdyż dobra widoczność na drodze to gwarancja bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, a takimi właśnie są także piesi.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Kłodzku

Powrót na górę strony