Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzierżoniowscy policjanci zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki w miejscu wskazanym w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 28.09.2020

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, gdzie za pośrednictwem internetu można zgłaszać zaobserwowane czyny zabronione lub sytuacje problemowe, uciążliwe dla społeczeństwa. Wynikiem jednego z takich zgłoszeń było zatrzymanie młodego mężczyzny posiadającego narkotyki. Odpowie on za popełnione przestępstwo, a grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywna mapa, która od kilku lat pozwala na wymianę informacji o zagrożeniach pomiędzy Policją a społeczeństwem. Dzięki zgłoszeniom wiemy, jakie zagrożenia są dla mieszkańców najbardziej uciążliwe i w jakiej sferze należy podjąć współpracę z innymi podmiotami żeby je wyeliminować. Za pomocą tego narzędzia, każdy może mieć wpływ na to co dzieje się w jego miejscu zamieszkania, dlatego warto z niego korzystać. Wystarczy wejść na stronę internetową jednostki Policji. Po otwarciu aplikacji, należy wprowadzić zgłoszenie wybierając kategorię zagrożenia, a następnie zaznaczyć na mapie miejsce występowania. Warto także uszczegółowić zgłoszenie, wprowadzając datę, opis zagrożenia, dzień tygodnia i porę dnia, a także załączyć plik. To ułatwi weryfikację zgłoszenia.

W przypadku Dzierżoniowa mieszkańcy sygnalizowali, iż na jednej z ulic dochodzi do procederu zażywania narkotyków. Dlatego zgodnie z założeniami rejon ten został objęty nadzorem. Efektem kontroli prowadzonych przez policjantów we wskazanym miejscu było zatrzymanie przez dzielnicowych 20-latka, który posiadał przy sobie ponad 21 porcji marihuany. Młody mężczyzna odpowie teraz przed sądem za popełnione przestępstwo. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat.

Pamiętajmy - strona ta nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Dzierżoniowie

Powrót na górę strony