Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za liczne włamania do domów i kierowania pojazdem na sądowych zakazach

Data publikacji 28.09.2020

Osiem zarzutów usłyszał mieszkaniec Legnicy za włamania do domów w budowie i kierowanie pojazdem wbrew orzeczonym zakazom sądowym. Mężczyzna w przeszłości był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa, dlatego odpowiadać będzie w tzw. recydywie. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie na terenie powiatu legnickiego dochodziło do kradzieży z włamaniem do domów w budowie i pomieszczeń biurowych. W toku prowadzonych czynności policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy ustalili sprawcę tego przestępczego procederu. Mężczyzna od kilku lat wchodził w konflikt z prawem dokonując różnych przestępstw, w tym kradzieży, kradzieży z włamaniem i kierowania pojazdem pomimo aktywnych sądowych zakazów. Odbywał nawet za nie karę pozbawienia wolności. Kilkanaście dni temu za 14-krotne kierowanie pojazdem wbrew orzeczonemu zakazowi prokurator zastosował wobec niego dozór policji.

W miniony piątek w wyniku realizacji sprawy funkcjonariusze weszli do mieszkania 37-latka i zatrzymali go w związku z podejrzeniem dokonania przez niego licznych kradzieży z włamaniem. W trakcie sprawdzania pomieszczeń mieszkalnych ujawniono część skradzionego mienia.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi Legnicy 4 zarzutów kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy, gdzie straty opiewają na kwotę niespełna 20 tys. , oraz 4 zarzutów kierowania pojazdami mechanicznymi w warunkach powrotu do przestępstwa.

Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. W niedzielę sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec 37-latka trzymiesięczny areszt.

Za popełnione przestępstwa grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Legnicy

 

Powrót na górę strony