Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci szkolili seniorów w kwestii ich bezpieczeństwa

Data publikacji 29.09.2020

Policjanci z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej przeprowadzili szkolenie dla seniorów we wrocławskim Otwartym Klubie Seniora „Przestrzeń Trzeciego Wieku”. Poruszono na nim problematykę zagrożeń spotykających osoby starsze ze strony przestępców oraz przedstawiono sposoby skutecznego reagowania na tego typu zdarzenia.

W dniu 28 września br. we wrocławskim Otwartym Klubie Seniora „Przestrzeń Trzeciego Wieku” funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przeprowadzili szkolenie dla seniorów z terenu Dolnego Śląska. Organizatorem spotkania była fundacja MindHouse działająca na rzecz osób starszych.

Blisko 50 uczestników prelekcji miało okazję wziąć udział w dwóch etapach szkolenia - części teoretycznej i warsztatowej. Głównym tematem poruszanym podczas dyskusji były oszustwa na szkodę osób starszych. Przedstawiono najczęściej stosowane przez przestępców metody: „na wnuczka”, „na policjanta”, „na szklankę wody” czy „przedstawicieli instytucji państwowych”. Objaśniano seniorom sposoby i techniki manipulacji stosowane przez oszustów, ucząc ich jednocześnie, jak prawidłowo reagować na różnego rodzaju zagrożenie oraz jak zachowywać się asertywnie.

Seniorzy, którzy wzięli udział w spotkaniu, podzielili się również swoim doświadczeniami w kwestii zagrożeń, na jakie są narażeni. W części warsztatowej, która cieszyła się największym zainteresowaniem uczestników, mogli oni zadawać pytania funkcjonariuszkom prowadzącym szkolenie i rozwiewać tym samym wątpliwości, jakie mają w temacie własnego bezpieczeństwa oraz niebezpiecznych sytuacji, które spotykają ich na co dzień.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: Wydział Prewencji KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony