Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamał się do samochodu dostawczego, a następnie zaatakował jego kierowcę – został zatrzymany i już trafił do aresztu

Data publikacji 30.09.2020

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 34-letniemu mieszkańcowi Wałbrzycha, który został zatrzymany w związku z dokonaniem kilka dni wcześniej kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna włamał się do samochodu dostawczego, a następnie zaatakował jego kierowcę. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Do zdarzenia doszło przy ul. Kubeckiego w Wałbrzychu. Sprawca wykorzystał nieuwagę pracownika rozwożącego towar po sklepach w dzielnicy Nowe Miasto. Kiedy pokrzywdzony zaparkował samochód przy jednym z lokali handlowych i oddalił się od pojazdu, 34-latek po uprzednim rozbiciu szyby w aucie dostał się do jego wnętrza i wykradł wartościowe przedmioty. Jego łupem padła gotówka w kwocie ponad 12 tysięcy złotych, dwa telefony komórkowe oraz dwa zestawy nawigacji, a także saszetka z dokumentami. 63-letni kierowca szybko zorientował się, że ktoś znajduje się w jego pojeździe i starał się zareagować na popełnione przestępstwo. Jednak napastnik użył siły w stosunku do pokrzywdzonego, pobił go, a następnie uciekł.

Na zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej natychmiast zareagowali funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu i rozpoczęli poszukiwania sprawcy przestępstwa. Policjanci szybko ustalili, kto jest odpowiedzialny za ten czyn. Ukrywający się mężczyzna wpadł po trzech dniach działań operacyjnych. W mieszkaniu 34-latka mundurowi znaleźli skradzione nawigacje oraz telefony komórkowe.

Podejrzany 34-latek stanie teraz przed sądem. Za kradzież rozbójniczą może trafić do zakładu karnego nawet na 10 lat. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na najbliższe 2 miesiące.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony