Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie akcji „Czerwone światło” na legnickich drogach

Data publikacji 30.09.2020

Wczoraj policjanci legnickiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w godzinach porannych przeprowadzili działania „Czerwone światło”. Funkcjonariuszom pomagały kamery miejskiego monitoringu oraz ITS, które rejestrowały błędy kierujących. Szczególnym nadzorem objęto skrzyżowania w pobliżu szkół.

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komedy Miejskiej Policji w Legnicy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Legnicy przeprowadzili w godzinach porannych działania „Czerwone światło”. Mundurowi wspierali się kamerami monitoringu miejskiego i ITS, które rejestrują wykroczenia m. in. związane z niestosowaniem się do sygnałów świetlnych na skrzyżowaniach. Szczególnym nadzorem zostały objęte skrzyżowania przy szkołach.

Działania podejmowane przez policjantów mają na celu utrwalenie u kierowców i pieszych prawidłowych zachowań tak, aby uniknąć zdarzeń drogowych. Kilkanaście dni temu w wyniku niedostosowania się do sygnalizacji świetlnej, kierująca wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle i potrąciła 11-letnią dziewczynkę, która przechodziła przez przejście dla pieszych.

Policjanci przypominają: czerwone światło oznacza bezwzględny nakaz zatrzymania się. Żółte światło na sygnalizatorze oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie. Przepisy drogowe dopuszczają możliwość przejazdu na tym świetle tylko w przypadku, gdy samochód znajduje się już tak blisko sygnalizatora, że kierowca nie ma żadnej możliwości zatrzymania się bez gwałtownego hamowania, a więc żeby nie stworzyć zagrożenia dla innych uczestników ruchu, kierujący musi opuścić skrzyżowanie, na które już wjechał.

Za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, kierującemu grozi mandat karny od 300 do 500 i 6 pkt karnych.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Legnicy

Powrót na górę strony