Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży sprzętu elektronicznego wartego ponad 60 tysięcy złotych

Data publikacji 02.10.2020

Policjanci z wrocławskich Krzyków, na podstawie uzyskanych informacji, zatrzymali młodego mężczyznę, który skradł sprzęt elektroniczny o wartości przekraczającej 60 tys. złotych. Funkcjonariusze odzyskali większość skradzionego mienia, a prokuratura zabezpieczyła na rachunku bankowym pieniądze uzyskane przez mężczyznę w wyniku przestępczej działalności. Mieszkaniec Wrocławia za swoje czyny odpowie przed sądem, a zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z wrocławskich Krzyków, na podstawie pracy operacyjnej i uzyskanych informacji, wytypowali 28-letniego mężczyznę jako potencjalnego sprawcę licznych kradzieży sprzętu elektronicznego z magazynu, w którym pracował.

Sprawdzenie jego mieszkania potwierdziło przypuszczenia i typowania funkcjonariuszy. Policjanci ujawnili w zajmowanym przez niego lokalu m. in. aparaty fotograficzne, obiektywy, słuchawki bezprzewodowe, karty pamięci, procesory, zegarki, dyski przenośne, a także konsole do gier. 28-latek, jak sam wyznał mundurowym, przez ostatnie dwa miesiące wynosił z miejsca pracy drogocenne przedmioty. Przestępczy proceder powtarzał wielokrotnie, a część ze skradzionych produktów sprzedawał za pomocą portali internetowych.

Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia, a prokuratura zabezpieczyła na rachunku bankowym pieniądze uzyskane przez mężczyznę w wyniku przestępczej działalności.

Mieszkaniec Wrocławia został zatrzymany i trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu

Powrót na górę strony